Найдьонов М. І., Григоровська Л. В., Найдьонова Л. А. Геопо-літичний вибір: передумови та наслідки дисбалансу очікувань громадської думки і державної політики

Провадиться пошук політико-психологічних механізмів динаміки геополітичного вибору українського суспільства у її співвіднесенні з державною політикою. Емпіричною базою служать дані моніторингу громадської думки з відповідних питань протягом 2003–2014 років як думки групових субֹ’єктів регіонального масштабу і певних вікових меж. Особливу увагу приділено періоду з листопада 2013 до травня 2014 року. Виявлено тенденцію змін громадської думки та етапи її розвитку від абстрактного позиціонування прихильності до певного геополітичного вектора щодо активної масової протестної політичної участі. Позначено зв’язок геополітичного вибору з імпліцитними механізмами інгрупового фаворитизму, ціннісними конструктами, інтернальною/екстернальною позицією, специфікою джерел отримання інформації. Показано мобілізаційний вплив уявлень про ворога на динаміку геополітичної громадської думки. Сформульовано ключову перспективу розвитку державної політики – врахування дисбалансів громадських очікувань і розбудова ефективної двосторонньої взаємодії з громадами за умови адекватного медійного супроводу.

Ключові слова: геополітичний вибір, політико-психологічні механізми динаміки громадської думки, групові суб’єкти, усвідомлення ризиків, вікові та регіональні особливості, політична участь, моніторинг громадської думки, інгруповий фаворитизм.

pdf-icon

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *