Жорнова Олена І. Запобігання та подолання бідності в процесі самовизначення особистості у сфері освіти: до апробації соціально-психологічних засобів

Показано, що дія засобів запобігання бідності та подолання її як стилю життя в процесі самовизначення у сфері освіти заснована на переосмисленні особистістю своєї освітньої кар’єри. Механізм переосмислення освітньої кар’єри спрацьовує як виникнення нових смислів опанування освітніх програм через подолання розривів у змісті і результатах обліку своїх перспектив у сфері освіти, недотримання наступності в минулих, теперішніх і майбутніх перспективах. Процес вибудовування освітньої кар’єри розгортається як докладання особистістю зусиль в одному, двох чи трьох напрямах реалізації освітньоможливого. У формуванні досвіду вибудовування освітньої кар’єри виділено кілька складників: цільовий (створення умов для переосмислення особистістю досвіду вибудовування освітньої кар’єри), змістовий (інформація про вибудовування освітньої кар’єри як соціально-психологічний чинник зміни стилю життя), процесуальний (репрезентація явища освітньої кар’єри), критеріальний (визначення зрушень в уявленнях про межі освітньої кар’єри), результативний (підтримка висунутих ініціатив щодо зрушень в освітній кар’єрі).

Ключові слова: самовизначення особистості у сфері освіти, освітня кар’єра, вибудовування освітньої кар’єри, формування досвіду вибудовування освітньої кар’єри.

pdf-icon

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *