Жорнова Ольга І. Політико-психологічне втручання в уявлення про “хороше” суспільство і “хорошу” науку, або Про комеморацію історичних розломів та формування нових схем соціально-психологічного мислення

Заміна схем соціально-психологічного мислення є визначальною метою й ефективним способом легітимної влади втримати свої позиції шляхом втручання в уявлення громадян про “хороше” суспільство й “хорошу” науку. Головна суперечність, яка гальмує еволюціонування уявлень про “хороше” суспільство й “хорошу” науку природним шляхом таспричинює ексцеси в суспільстві, – відсутність чіткої ієрархії цілей між усіма стейкхолдерами цього процесу. Інструментом політико-психологічного втручання в уявлення стає сьогодні навмисна комеморація історичних розломів для заміни усталеної системи звичаїв на нову “звичаєвість”. Щоб запобігати деструктивним втручанням в уявлення громадян про “хороші” суспільство й науку, метою сучасного розбалансованого суспільства має стати широке визнання моделі культуротворчого суспільства як такого, що сприяє відновленню суспільної стабільності й рівноваги.

Ключові слова: культуротворчість, політико-психологічне втручання в уявлення, соціально-психологічне мислення, звичаї, звичаєвість.

pdf-icon

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *